Zawiesia linowe dla przemysłu

Wśród urządzeń i osprzętu niezbędnego w przemyśle, jednym z często stosowanych w wielu branżach są zawiesia linowe. Używane są wszędzie tam, gdzie trzeba przenosić ładunki o dużej masie. W niektórych branżach jest to osprzęt, bez którego nie można się obejść. Producenci zawiesi linowych wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu i oferują duży ich wybór.

Rodzaje zawiesi linowych

Zawiesia linowe to osprzęt, którego podstawowym elementem jest lina z dwiema pętlami. Jednakże poszczególne gałęzie przemysłu czy usług potrzebują zawiesi linowych o konkretnych parametrach. Te różnią się więc wielkością i wynikającym z niej udźwigiem, ale też i innymi parametrami.

Poza takimi parametrami jak długość cięgna czy średnica pętli zawiesie linowe może mieć więcej niż jedno cięgno. Producenci zawiesi oferują więc zawiesia linowe jednocięgnowe, dwucięgnowe, trzycięgnowe czy nawet czterocięgnowe. Każde z nich może mieć dodatkowe oprzyrządowanie.

Zawiesia linowe proste i skomplikowane jednocześnie

Zawiesie linowe to pozornie rzecz o prostej konstrukcji, bo wykonane zazwyczaj z liny i tulei zaciskowej. Jednakże to tylko pozory, bo osprzęt ten musi być wysokiej jakości, a jego produkcja obwarowana jest wieloma normami oraz dyrektywami, o wysokiej jakości materiałów nie wspominając.

Renomowany producent zawiesi linowych musi więc zastosować z jednej strony materiał wysokiej jakości, a z drugiej mieć wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Zawiesie linowe to osprzęt, którego produkcji nie da się całkowicie zautomatyzować. Ludzka niezawodność jest tu więc niezbędna.

Zawiesia linowe i ich zastosowanie

Uogólniając, zawiesie linowe to osprzęt służący głównie do przenoszenia ładunków, a więc stosowane jest w licznych gałęziach przemysłu. Zawiesia linowe używane są wszędzie tam, gdzie pracuje sprzęt służący przenoszeniu czy podnoszeniu ładunków.

Zawiesia linowe stosowane są w halach produkcyjnych i remontowych, na placach budów, w stoczniach, w kopalniach. Można je jednakże zobaczyć też w licznych obiektach użyteczności publicznej, jak parki rozrywki, place zabaw czy choćby pospolite huśtawki. Niezależnie od miejsca zastosowania to osprzęt, który musi znosić wysokie obciążenia, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo ludzi, towaru i wyposażenia.