Dlaczego zbieranie złomu jest opłacalne?

Złom tak naprawdę znajduje się w każdym domu. Wiele osób wyrzucając puszkę po piwie czy po konserwie do śmieci, nie zdaje sobie sprawy, że można to sprzedać i zarobić. Oczywiście nie są to duże pieniądze, ale jak się uzbiera więcej kilogramów, to można otrzymać fajną kwotę, która przyda się na dodatkowe wydatki.

Co można sprzedać na skupie złomu?

Skup złomu kojarzy się większości ludzi z puszkami. Jednak na skupie można sprzedać znacznie więcej rzeczy. Najpopularniejszym surowcem jest aluminium, którego jest najwięcej. Można jednak sprzedać także metale kolorowe, stal, mosiądz czy miedź.

Skup złomu przyjmuje także stare i zużyte pralki, silniki samochodowe. W niektórych punktach można sprzedać też makulaturę czy akumulatory. Warto zatem sprawdzić Skup złomu cennik i zobaczyć, czy na jakichś rzeczach, które zalegają na strychu, nie da się zarobić.

Ile kosztuje złom?

Ceny złomu może nie są wysokie, ale tak na dobrą sprawę z łatwością w ciągu roku można nazbierać sporo kilogramów, które przyniosą większy zysk. Ceny kształtują się różnie w zależności od wielkości skupu czy miejscowości. Na cennik wpływ ma też koniunktura na rynku, a więc warto śledzić na bieżąco ceny i sprawdzać, kiedy opłaca się sprzedać.

Najtańsze jest aluminium i drobna stal. Za kilogram można otrzymać około 3 złote. Jeśli sprzedaje się surowiec o większych gabarytach, to cena jest wyższa. Cena miedzi jest dość atrakcyjna, bo za kilogram można otrzymać około 30 złotych. Trochę tańszy jest mosiądz, który kosztuje około 18 złotych.

Jakie korzyści niesie ze sobą zbieranie złomu?

Zbierając złom, można przede wszystkim zarobić. Jeśli ktoś ma sprzęt i możliwości, to są to naprawdę wysokie kwoty. Skup złomu cennik ma ustalony według własnych reguł, ale często można negocjować z właścicielem i uzyskać lepszą stawkę.

Zbieranie złomu to także dbanie o środowisko. Złom jest surowcem, który można poddać recyklingowi, a więc osoby zbierające złom są ekologiczne. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne i dobre podejście.