Jak działa laser diodowy do zamykania naczynek?
Nowoczesne lasery diodowe zaprojektowane zostały głównie po to, aby dzięki emitowanej wiązce, można było skutecznie zamykać naczynka. Mowa tutaj oczywiście o tzw. pajączkach, które niestety mają negatywny wpływ na estetykę skóry.
Czym wyróżnia się nowoczesny laser diodowy?
Profesjonalne lasery diodowe wyposażone są w specjalną głowicę zabiegową, dzięki której można szybko i bezboleśnie usuwać naczynka. Olbrzymim atutem zabiegu laserem jest to, że efekty widoczne są od razu. Warto wspomnieć także o tym, że sam zabieg wykonywany jest bez potrzeby naruszania ciągłości naskórka. Jest to idealny wybór dla miłośników nieinwazyjnej medycyny estetycznej.
Sam laser diodowy korzysta tak naprawdę z dobrodziejstwa zjawiska koagulacji. Mowa tutaj oczywiście o bezpiecznym wchłanianiu naczynek przez nasz układ limfatyczny. W odróżnieniu od popularnych urządzeń typu IPL bez problemu można usuwać naczynka nie tylko z twarzy, ale również z całego ciała.
Jak w rzeczywistości wygląda usuwanie naczynek?
Nowoczesne lasery diodowe emitują wiązki o długości 980nm, które trafiają bezpośrednio do chromoforu. Następnie w procesie selektywnej fototermolizy dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych.
Po zabiegu widoczne są drobne strupki, które spowodowane są koagulacją (krzepnięciem krwi). W miejscach, gdzie wykonuje się zabieg, może dojść również do złuszczenia skóry. Dużym atutem laserów diodowych jest to, że okres gojenia jest bardzo krótki. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o bliznach.
Dzięki laserowi można raz na zawsze pozbyć się nieestetycznych zmian naczyniowych, które widoczne są płytko pod skórą. Bardzo ważne jest także to, aby znaleźć klinikę kosmetologii, która korzysta z profesjonalnego i sprawdzonego lasera (np. https://www.klinikazmuda.pl/Oferta/laser-diodowy-capilase-980-nm/). Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby po zabiegu przez około 2 tygodnie nie korzystać z kosmetyków, które złuszczają skórę. Zaleca się także picie dużej ilości wody, która znacząco przyśpiesza regenerację.